Otázky a odpovědiPřibližně o 3 cm, toto je potřeba brát v úvahu především u dveří do koupelny, kde je průchod před montáží OKZ 60 cm a po obložení byste potřebovali manipulovat například s pračkou.


Ano, je důležité udat, zda bude použito štítové nebo rozetové kování a jeho rozteč (72, 90 nebo 92 mm).


Ano, je možné zvolit bezpečnostní sklo Conex (použita bezp.folie) nebo je možné zvolit kalení kteréhokoliv skla (sklo se po rozbití roztříští na drobné oblé pecičky).


U modelu 19 je použita deska místo skleněné výplně, kdežto u modelu 29 jsou dveře hladké a rámeček je na nich nalepen. M19 má u dýhovaných dveří rámovou sesazenku a model 29 ji nemá.


Ano, můžete, montážní návod je součástí balení zárubně.


Ano, jsme schopni vyrobit dveře atypických rozměrů. Je potřeba pouze přesná dokumentace. Příplatky za atypické rozměry Vám sdělíme na kterékoliv vzorkovně DODO.


Velikosti stavebních otvorů naleznete na našich webových stránkách.


Ano, je to možné, avšak je potřeba kombinovat pouze stejný materiál tzn. dýha s dýhou, CPL (laminát) s CPL a folie s folií.


Je třeba si uvědomit, že dýha je plně přírodní materiál, který, stejně tak jako všechny přírodní materiály, postupně dozrává. Pokud jsou vaše současné dveře vystavené např. plnému slunečnímu svitu, je možné, že dýha na nich dozrála do tmavšího odstínu a nové dveře by pak byly světlejší. U přírodních materiálů je těžké zaručit jejich stejné vizuální vlastnosti.


V tomto případě bude nutné stávající zárubně vybourat, vzniklý otvor začistit a osadit novými zárubněmi. V nabídce sice máme obkladové zárubně, avšak ty jsou použitelné na standardizované kovové zárubně.


Dveře v klima úpravě jsou osazovány do rozdílných klimatických podmínek – odolávají chladu, teplu, vlhkosti a rozdílům mezi jednotlivými klimatickými přechody v interiéru. Mají speciální konstrukci s hliníkovou vrstvou, která zabraňuje pronikání vlhkosti. Doporučujeme do koupelen nebo vstupů z chodeb a schodišť, garáže nebo sklepů.


Doporučujeme umývat pouze čistou teplou vodou a to celoplošně i v případě, že sklo není celé špinavé. Použijte čistý bavlněný hadřík. Nepoužívat prostředky na mytí skel na pískované a leptané plochy!


Je vidět silueta, ale rozhodně ne detaily. Toto sklo navíc nebere denní svit a umělé světlo částečně potlačuje, což je ideální kombinace.


Bohužel, tyto dveře nejsou součástí nabídky společnosti Sapeli. Nabízíme však dýhované (nově i laminátové) skládací a harmonikové dveře.


Je třeba si uvědomit, jaké materiály převládají v daném interiéru. Dýha je kvalitní přírodní materiál, který vyniká svojí jedinečností v kresbě i barevnosti (každé dýhované dveře jsou vlastně originál), kdežto CPL je středotlaký umělý materiál, který je však mechanicky odolnější.


Ano, můžete, jen je potřeba znát přesnou sílu stěny. Tolerance u obložkové zárubně je +- 1 cm.


Ano, můžeme, avšak je potřeba brát v úvahu, že stavební otvor bude mít jiný rozměr.


Ano, máte možnost vybrat z několika různých designů se zámkem pro kloubový klíč, FAB a WC kličku.


Pouze u polodrážkových zárubní je tolerance +/-2cm. Jinak bez tolerance


Na každé straně přesáhne zárubeň stavební otvor 3 cm. Na našich webových stránkách v sekci stavební otvory naleznete i vnější rozměry zárubní, které jsou rozhodující při osazení vypínačů a zásuvek.


U otočných dveří si stoupnete tak, abyste dveře otvírali k sobě. Na které straně jsou panty (tam zůstanou dveře v otevřené poloze) takové jsou dveře. U posuvných dveří na stěnu si stoupnete ze strany, kde bude umístěna garnyž s posuvnou kolejnicí a na kterou stranu dveře odjedou, taková je otvíravost.


Společnost Sapeli standardně osazuje sklo hrubší nebo vzorovanou stranou k pantům. U posuvných dveří hrubou stranou tam, kde je garnyž s kolejnicí.


Použité sklo je zpracováno procesem kalení, který zajistí potřebnou a požadovanou mechanickou tvrdost a vysokou odolnost. Nejčastěji používané sklo je o síle 8 mm. V případě, že by došlo k rozbití takto upraveného skla, což se při běžném používání nestává, rozbije se na malé neostré střepy, které nezpůsobí zranění.


Ano,můžeme Vám nabídnout dveře Neptun, které jsou vhodné do vlhkého a mokrého prostředí. Dveře i zárubeň jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který zaručuje stabilní a netečnou konstrukci v prostředích, kde se očekává kontakt se zvýšenou vzdušnou vlhkostí nebo s vodou.


Především je potřeba určit, zda dveře budou prosklené nebo plné, neboť je důležité určit správný vnitřní rozměr pouzdra. Dále je potřeba určit, zda pouzdro bude usazeno do zdiva nebo bude součástí sádrokartonové příčky.


Pouzdro pro SDK v rozloženém stavu / karton cca 20x200 cm. Pouzdro pro zdivo ve složeném stavu/pouzdro včetně drátěné mříže v příslušném rozměru šířky dveří x 210 cm.


Výběr je velmi široký. U každého modelu dveří jsou vyznačena skla, která jsou součástí ceny dveřního křídla. Dále pak můžete vybírat ze skel, která jsou za příplatek. Více informací naleznete na našich webových stránkách v sekci Skla a vitráže.


Rozdíl je hlavně estetický. Zárubeň Normal má šikmý pokos a zárubeň Obtus je napojena pod úhlem 90 stupňů tzv. natupo.


Ano, jsme autorizovaný prodejce, který je certifikován pro prodej a montáž dveří Sapeli. Zajišťujeme kompletní servis od poradenství a zpracování poptávek, přes zaměření, dodání a montáž až po záruční a pozáruční servis.


Doporučujeme čisticí prostředky Sapeli, které byly vyvinuty k tomuto účelu.


Ano (vyjma dveří klima), větrací mřížka může být osazeno přímo ve výrobě nebo následně montážníkem. Větrací mřížky dodáváme v dřevěném nebo hliníkovém provedení.


Ne, díky systému zárubně OKZ (obklad kovové zárubně), která kopíruje původní kovovou zárubeň, hezky sjednotíte interiér bytu dle potřeby a bez bourání.